Auta s odpočtem DPH

Dovoz a prodej automobilů Porsche

Obchodujeme se zahraničím máme s odpočtem DPH u dovážených vozů mnoholetou zkušenost. V současné době se zabýváme dovozem zánovních vozů z Německa, Belgie, Nizozemí, Itálie a Skandinávie. Převážně dovážíme automobily od významných prodejců a zaměřujeme se na prémiové německé značky. Nabízíme vozy s možností odpočtu DPH. Pro firmy a živnostníky – plátce DPH.

Podmínky pro uplatnění nároku na odpočet DPH u automobilů se v průběhu let měnily a dosud ovlivňují uplatnění DPH na výstupu a s tím související nárok na odpočet DPH na vstupu u kupujícího. Jak na DPH u aut nových i ojetých pořízených v zahraničí?

Automobil, který slouží k ekonomickým činnostem, může jeho majitel – plátce DPH pořídit s odpočtem DPH za splnění zákonem stanovených kritérií, které si v následujícím textu ukážeme. Nabízíme nákup vozů v zahraničí s možností odpočtu DPH. Pro firmy a živnostníky – plátce DPH.

Dopravním prostředkem je podle zákona č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty, vozidlo, jiný prostředek nebo zařízení, které jsou určené k přepravě osob nebo zboží z jednoho místa na jiné a které jsou obvykle konstruované pro použití k přepravě a mohou k ní být skutečně použity. Za dopravní prostředek se nepovažuje vozidlo, které je trvale znehybněno, ani kontejner.

Poslední novela do povinnosti odvádět DPH „zatáhla“ i běžné občany s příjmy ze závislé činnosti. Novým dopravním prostředkem je každý vůz do šesti měsíců stáří, ode dne prvního uvedení do provozu, nebo když má najeto méně než 6.000 km.